Напевно кожен хоча б раз чув, фен — це ворог здорового волосся. Особливо ця думка була популярна у нульових та 10-х роках. Дійсно, більшість красунь того часу максимально уникала залучення фена у догляді, оскільки лякала поширена думка: фен робить волосся сухим, ламким, тьмяним.
Чи так є насправді? Гарантованої відповіді не існує, адже між обладнанням для стайлінгу ранніх двотисячних і приладами сьогодення справжня прірва. Можливо, порівнюючи ризики й відсутність термозахисту, природна сушка на той період залишалась більш виправданою.
Сучасні фени з іонізацією, декількома режимами сушіння та можливістю регулювати температуру повітря є повністю безпечними. А ще, з’явилось безліч доглядових продуктів для краси волосся. Сьогодні природна сушка значно їм програє, хоча міфи про моторошні наслідки для волосся при взаємодії з феном досі періодично спливають у жіночих розмовах.
Міф 1. Природне сушіння корисніше, ніж фен
Насправді: чим довше волосся залишається вологим, тим вразливішим воно стає до пошкоджень. Тривала дія води у структурі волосини призводить до того, що:
- кутикула (захисний шар волосини) стає слабкою, — а значить, волосся може легко ламатися;
- відбувається зневоднення, бо за довготривалого висихання волосся втрачає зайву, але потрібну вологу;
Звідси маємо посіченість та ламкість вже через 1-2 місяці після відвідин перукаря.
Міф 2. Фен пересушує волосся
Насправді: Якщо використовувати якісний брендовий фен правильно — на середній температурі та з дотриманням відстані 15-20 см, — волосся не постраждає. Крім того, використання спреїв для термозахисту перед сушінням та стайлінгом захистить волосся від впливу тепла.
Міф 3. Гаряче повітря «вбиває» волосся
Насправді: Так, надлишкові температури дійсно можуть негативно вплинути на волосся. Аналогічна ситуація з випрямлячами для стайлінгу. Занадто швидка сушка у режимі турбо збільшує вірогідність пошкодження та отримання ефекту «соломи».
Не поспішайте з доглядом, приділіть достатньо часу на сушку, щоб піклуватись про волосся та створити красивий образ.
Міф 4. Не можна користуватися феном кожного дня
Насправді: Феном можна користуватись щодня, якщо розумно та відповідально підходити до процесу. Deeply нагадує, що можна зменшити кількість миття, якщо правильно підібрати засоби для догляду за шкірою голови. Тоді, необхідність у сушці феном були лише 2-3 рази на тиждень.
Міф 5. Від фену неохайні, посічені кінчики
Насправді: Посічені кінчики зазвичай формуються через механічні пошкодження або порушення правил сушки. Наприклад, це може бути:
- розчісування вологого волосся, або залучення щітки чи гребінця, котрий тягне та травмує пасма;
- сушка у неправильному напрямку знизу до верху, щоб створити бажаний об’єм, — кутикула волосини не закривається, з’являється посічення.
Міф 6. Фен робить ефект кульбабки
Насправді: Будемо зважати на те, що у багатьох від природи волосся за структурою не скловидне, а досить розпушене. Фен лише розкриває природні властивості конкретного типу локонів.
Надлишкова пухнастіть може виявитись і наслідком неправильного стайлінгу. Залучайте для створення зачісок дифузор або круглу щітку, а також не забувайте про термозахист Deeply — він делікатно приборкує «гонорові» волосини.
Міф 7. Феном користуються лише професіонали
Насправді: Будь-хто може стати профі, якщо має у своєму арсеналі правильний догляд та якісне обладнання! Основні правила сушки феном:
- спрямовуйте повітря зверху вниз, щоб кутикули закривалися роблячи волосся гладким і блискучим;
- обирайте середню температуру фена для уникнення перегріву;
- використовуйте холодне повітря на останньому етапі сушіння для фіксації укладки;
- замовляйте спрей-термозахист deeply — це ваш новий must-have для укладки феном.
Отже, якщо дотримуватися правильних технік, жодної шкоди від фена не виникне. Навпаки, він є дієвим варіантом, щоб підтримувати здоров'я волосся!