Сьогодні існує безліч косметичних засобів, які спрямовані на покращення стану волосся, збагачення його корисними речовинами та захист від зовнішніх факторів. Найпопулярнішими з них є маска для пошкодженого волосся та інших типів локонів, а також кондиціонери. А у чому їх різниця та які вони бувають – далі у статті.
Що таке кондиціонер для волосся
Кондиціонер являє собою один з засобів догляду за пасмами, який використовується одразу після процедури очищення за допомогою шампуню або пілінгу. Головна особливість такого засобу – продовження та доповнення впливу шампуню, який під час очищення відкриває волосяні лусочки кутикули, через що вони можуть травмуватись унаслідок впливу зовнішніх факторів. Кондиціонер спрямований на їх закриття та розгладжування, що допомагає уникнути травмування унаслідок впливу температур чи сонця. За допомогою такого засобу волоссю можна повернути пружність, еластичність, перетворити волосяне полотно на глянсове, шовкове та блискуче, поліпшити розчісування та спростити укладку.
Коли потрібен кондиціонер для волосся:
— посічені кінчики;
— підвищена ламкість;
— надмірна жирність;
— високий рівень сухості;
— неслухняність пасм;
— сплутаність локонів;
— електризація волосся;
— пошкодження після фарбування чи процедур тощо.
До складу таких засобів в основному входять натуральні рослинні та ефірні олії. Також можуть бути представлені пом’якшуючі компоненти, інгредієнти, за допомогою яких можна позбутись від жирної плівки та регулювати виділення себуму. Кондиціонери для волосся можуть містити й зволожуючі, розгладжуючі компоненти, які покращують волосся не лише візуально, а й зсередини. Такі косметичні засоби представлені чималим різноманіттям, оскільки кожен з них має свою функцію: надає блиску, реанімує, позбавляє від жиру, сухості, ламких кінчиків, повертає природний колір тощо.
Види кондиціонерів для волосся
Перш ніж купити кондиціонер, потрібно розібратись з тим, які види має цей косметичний засіб, чим вони вирізняються, які особливі компоненти можуть входити до їх складу та який ефект можна отримати на пасмах після використання.
Зволожуючий
Цей кондиціонер для сухого волосся та інших типів пасм спрямований безпосередньо на регуляцію водного балансу усередині волосяного полотна. Використання такого засобу показане у випадку, якщо ваші пасма мають підвищений рівень сухості, активно електризуються під час розчісування або вдягання одягу, а також за наявності посічених кінчиків. Зволожуючі кондиціонери – кращий вибір під час теплого літнього сезону, а також опалювального періоду, коли через сухість повітря волога активно випаровується з поверхні волосинок.
Активні компоненти: гіалуронова кислота, рослинні екстракти, гліцерин, пантенол.
Живильний
Живильний кондиціонер необхідний пасмам, які позбавлені природного сяйва, вирізняються тьмяністю кольору, а також мають посічені, ослаблені, ламкі кінчики. Не зайвим він буде й у випадку загальної сухості та втрати об’єму волосся, схильності до надмірного випадіння під час розчісування та миття. Головна особливість такого кондиціонеру полягає у глибокому живленні, забезпеченні відновлення та впливу на волосяні фолікули, за допомогою чого стимулюється ріст нових волосинок.
Активні компоненти: вітаміни, мінерали, рослинні олії та екстракти фруктів.
Для кучерявого волосся
Кондиціонер для кучерявого волосся – мастхев, оскільки такі пасма схильні до надмірної сухості, електризації, ламкості кінчиків та пошкодження волосяного полотна. В’юнкі локони неслухняні, їх складно укладати та сушити, а також розчісувати через загальну сплутаність та вузлики на кінчиках. Такий кондиціонер допоможе підтримувати баланс зволоженості, завдяки чому можна буде повернути пасмам слухняність, зменшити рівень статичності, а також уникнути надмірного випадіння під час розчісування, зменшити сплутаність.
Активні компоненти: рослинні та ефірні олії, вітаміни, гіалуронова кислота, пантенол.
Для фарбованого волосся
Кондиціонер для фарбованого волосся являє собою засіб, який необхідний пасмам одразу після процедури фарбування та нанесення тонуючої речовини. З його допомогою можна говорити про підтримку еластичності, відновлення міцності та сили, а також інтенсивне зволоження для ліквідації впливу хімічних речовин. До складу такого кондиціонеру входять речовини, що будуть додатково підтримувати відтінок на пасмах, а також будуть запобігати його швидкому вимиванню.
Активні компоненти: фарбники та тонуючі речовини, рослинні олії та гіалуронова кислота.
Що таке маска для волосся
Маска для волосся є частиною бьюті рутини, засобом, який використовується для активного відновлення та регенерації волосся, стимуляції його росту. На відміну від інших косметичних продуктів вона містить найбільшу концентрацію активних компонентів та корисних речовин натурального походження, завдяки чому досягнути ефекту можна вже з першого застосування. Особливість масок полягає у відновленні та поліпшенні структури волосся, якісному зволоженні, глибокому проникненні компонентів у волосяне полотно. З їх допомогою можна реанімувати кінчики, стимулювати ріст, а також укріпити корені, зменшуючи кількість випадаючих волосинок, які лишаються на гребінці.
Коли варто використовувати маску для волосся:
— після фарбування;
— після завивки;
— на волоссі, яке постійно стягується у тугі зачіски;
— після впливу солоної води;
— після перебування на сонці;
— за сухого повітря у приміщенні;
— у випадку постійного використання стайлерів.
Для досягнення постійного та стабільного ефекту маску треба використовувати курсом. Найкраще наносити її один-два рази на тиждень залежно від рекомендацій виробника, а також особливостей ваших пасм. У такому випадку ви зможете не лише компенсувати, а й ліквідувати пошкодження, які волосся отримує на щоденній основі. Зверніть увагу й на те, що існують різні типи масок для пасм. Наприклад, маска для сухого волосся, жирного, натурального чи фарбованого, які вирізняються не лише своїм складом, а й можливістю дбати про конкретний тип локонів, позбавляти від характерних проблем – посічених кінчиків, ламкості, жирної плівки тощо.
Види масок для волосся
Усього виділяють кілька типів масок, які підходять для різної структури пасм, містять особливі компоненти, що допомагають розв’язувати конкретні проблеми.
Живильна
Живильна маска створена для інтенсивного, комплексного відновлення балансу макро- та мікроелементів у волоссі, його насичення вітамінами та мінералами. За допомогою такої маски можна повернути пасмам пружність, еластичність та міцність, відновити після деяких незначних пошкоджень, наприклад, від зовнішніх факторів. Живильні косметичні засоби також можуть активно відновлювати захисний бар’єр на пасмах, допомагаючи вберігати їх від сонця, вітру та надмірної вологи. До складу живильних масок часто входять рослинні олії, кераміди, ланолін, а тому після використання пасма можуть стати відчутно важчими.
Коли треба використовувати: тьмяність кольору, втрата життєвої сили, неслухняність та жорсткість.
Зволожуюча
Зволожуюча маска створена для швидкого відновлення водного балансу у пасмах, його подальшої підтримки на нормальному для вашого типу волосся рівні. За допомогою такого косметичного засобу можна уникнути ламкості, надмірної сухості, попередити випадіння та посіченість кінчиків. Маски для зволоження перетворюють локони на м’які та шовкові, а також не мають ефекту обтяження, оскільки до їх складу входять легкі компоненти та формули. Серед найпопулярніших інгредієнтів, які використовуються у таких масках – гіалуронова кислота, гліцерин, пантенол та сік алое вера.
Коли треба використовувати: надмірна сухість, ламкість кінчиків, електризація та пухнастість.
Відновлююча
Відновлююча маска розроблена для глибокого та інтенсивного відновлення пошкодженого волосся. З її допомогою можна заповнити порожнини та пори, які утворюються на волосяному полотні, а також згладити лусочки кутикули, аби відновити її після пошкоджень. Найчастіше відновлюючі маски використовуються після процедур, використання хімічних, агресивних речовин, а також після контакту з сонцем, солоною водою тощо. До складу таких масок входять гідролізовані молекули кератину, колагену, еластину, а також протеїни з амінокислотами, які повертають пружність та блиск.
Коли треба використовувати: підвищений рівень сухості, великі пори, сплутаність, неслухняність.
Для фарбованого волосся
Маска для фарбованого волосся створена безпосередньо для відновлення локонів, які пройшли через процедуру не лише нанесення нового кольору, а й навіть освітлення, позбавлення пігменту за допомогою окислювачів. Такі маски необхідні, адже містять комплекс живильних, зволожуючих компонентів, завдяки чому глибоко проникають у структуру волосяного стрижня, відновлюють, насичують, а також допомагають запобігти вимиванню кольору, мають холодні фільтри для усунення жовтизни.
Коли треба використовувати: після процедури фарбування або освітлення волосся, використання агресивних хімічних речовин, завивки.
Різниця між кондиціонерами та масками для волосся
Найперше варто відзначити, що кондиціонер для волосся та маска вирізняються глибиною свого впливу. Кондиціонер – поверхневий засіб, який діє виключно на верхніх шарах волосся, надаючи блиску та впливаючи на слухняність локонів. Маска ж навпаки, проникає глибоко у волосяний стрижень, завдяки чому впливає на відновлення та зволоження зсередини.
Відзначимо загальні відмінності кондиціонера та маски:
Текстура: кондиціонери часто мають рідку, майже водянисту форму, тоді як маски вирізняються своєю густотою та гелевістю;
Склад: до складу кондиціонерів найчастіше входять силікони, які надають м’якості та слухняності, тоді як маски їх не містять, аби не обтяжувати волосся;
Тривалість витримки: кондиціонер витримується на волоссі три-вісім хвилин, тоді як маска – п’ятнадцять-двадцять залежно від рекомендацій виробника;
Функціональність: кондиціонер спрощує укладку й дає видимий ефект покращення, тоді як маска проникає глибше й відновлює зсередини;
Частота використання: кондиціонер рекомендовано використовувати щоразу після миття голови (навіть щоденно), тоді як маски – не більш як тричі на тиждень.
То який засіб краще обрати? Варто орієнтуватись за типом вашого волосся, а також його потребами. Інколи доцільно використовувати не лише кондиціонер перед укладкою, а й зволожуючу маску кілька разів на тиждень, аби уникнути глибшого та більшого пошкодження локонів сонцем, солоною водою, сухістю та гребінцями.
Що обрати: кондиціонер чи маску
Купити маску для волосся або все ж обрати кондиціонер – як вирішити це питання? Найперше варто звернути увагу безпосередньо на тип локонів та їх потреби, які допоможуть у підборі косметичних продуктів.
Зверніть увагу на наступні рекомендації за типом волосся:
Тонке: для того, аби забезпечити достатній рівень зволоженості, й при цьому не обтяжувати пасма, краще використовувати кондиціонер.
Сухе: таке волосся потребує інтенсивного відновлення та зволоження, а тому краще обирати професійні маски, які будуть містити олії, протеїни, кератин тощо.
Жирне: для того, аби покращити процедуру розчісування, зробити локони слухняними, а також позбутись жирності краще обирати зволожуючий кондиціонер.
Кучеряве: такий тип пасм схильний до надмірної сухості, а тому краще обирати маски, які допоможуть їм отримати інтенсивне зволоження та наситять корисними речовинами.
Фарбоване: забезпечити якісне відновлення та додатковий догляд після процедури фарбування можна за допомогою і масок, і кондиціонерів з ефектом зволоження.
А у нашому магазині ви зможете купити кондиціонер та маску для волосся, створені з турботою про ваші локони українським виробником!