Скраб чи пілінг: у чому різниця та що обрати

Шкіра голови найчастіше забруднюється не лише пилом, брудом або ж часточками себуму, а ще й накопиченими на ній стайлінговими засобами та навіть доглядом. А позбутись їх допомагають скраби та пілінги, про різницю між якими ми поговоримо докладніше.

Для чого потрібен скраб

Скраб для шкіри голови – це засіб, який містить у собі дрібні, середні або великі абразивні часточки для очищення епідермісу. Вони використовуються для видалення залишків стайлінгу та себуму, відлущення застарілої шкіри.

Використовувати скраб можна один-два рази на тиждень. При цьому за наявності чутливої шкіри голови варто додатково проконсультуватись з дерматологом та трихологом для визначення потреби у скрабуванні та підібрати оптимальний склад засобу.

До складу скрабу входять наступні інгредієнти:

Морська сіль;

Абрикосова кісточка

 

Важливо й правильно користуватись скрабом з абрикосовою кісточкою. Наносити його потрібно на попередньо зволожену шкіру голови. М’якими, масажними рухами скраб втирають у корені волосся, не оминаючи жодного сантиметру шкіри. Особливу увагу дерматологи радять приділяти зонам з найбільшим забрудненням. Після використання засіб змивається водою, після чого волосся можна продовжити мити звичайним шампунем та наносити догляд.

Сфера застосування та особливості пілінгів

Пілінг для волосся – ще один засіб, як отримати чисту шкіру голови. Він містить комплекс активних компонентів, які не механічно, а хімічно впливають на епідерміс задля позбавлення від часточок себуму та бруду. Важливо зазначити, що кислотний пілінг не лише позбавляє від бруду, а й знежирює шкіру голови, зменшує кількість накопиченого себуму та регулює його виділення.

Відзначимо, що кислотний пілінг може підходити не під усі типи шкіри, а тому перед використанням його радять нанести на невелику ділянку шкіри. Якщо у вас чутлива шкіра чи реактивний епідерміс – зверніться до дерматолога для визначення засобу, який підійде для глибокого очищення.

До складу пілінгу входять:

Фруктові кислоти;

Саліцилова кислота;

Ензими;

Рослинні екстракти тощо.

Використовувати пілінг для того, аби отримати чисту шкіру голови, просто. Волосся варто змочити водою та просушити рушником, а потім нанести пілінг на шкіру м’якими, масажними рухами, залишивши на кілька хвилин. Після цього пілінг змивається великою кількістю теплої води, а волосся можна продовжувати мити шампунем та використовувати типовий для вас догляд.

Користь скрабу та пілінгу

Кислоти та натуральні компоненти, які сприяють очищенню шкіри голови, будуть незамінними помічниками у вашому догляді, адже такі засоби мають безліч переваг.

Скраби та пілінги несуть наступну користь:

  1. Зменшення рівня жирності шкіри голови.
  2. Боротьба з лущенням та свербінням шкіри.
  3. Зменшення потреби у митті пасм.
  4. Пришвидшення росту волосся.
  5. Покращення кровообігу шкіри голови.
  6. Зменшення кількості себуму та регуляція його накопичення.
  7. Покращення живлення корисними речовинами та мінералами.
  8. Насичення епідермісу не лише вітамінами, а й киснем.
  9. Попередження розвитку лупи чи дерматиту.

Окрім цього, кислотний пілінг чи скраб з абрикосовою кісточкою – засоби, які допоможуть глибоко очищувати шкіру голови. Завдяки їх наявності у вашому догляді, ви будете мати здорове від коренів волосся, яке не буде обтяжене брудом або надмірною кількістю себуму.

Різниця між скрабом та пілінгом

Насправді різниця між скрабом та пілінгом не така вже й велика. Вона полягає у тому, який тип відлущування забезпечують ці засоби для шкіри голови.

Наприклад, скраби – це механічне відлущування, а тому у їхньому складі часто можна знайти абразивні часточки у вигляді морської солі тощо. Найбільшу популярність має скраб з абрикосовою кісточкою або ж часточками кавової гущі.

Пілінги – це про хімічне очищення шкіри голови. Ефект чистої шкіри досягається завдяки використанню AHA\BHA-кислот. Кислотні пілінги мають ощадливий вплив на епідерміс, оскільки не травмують його поверхню механічно, за допомогою абразивних часточок.

Що обрати: скраб чи пілінг для шкіри голови

Вибір між та скрабом та пілінгом залежить безпосередньо від вподобань, а ще – потреб вашої шкіри голови. Власницям жирної шкіри краще обирати пілінги, які будуть дбати не лише про очищення, а й знежирення, зменшення здатності епідермісу виробляти та накопичувати шкірне сало.

Для чутливої шкіри голови радять використовувати скраби (після консультації з дерматологом), оскільки кислоти впливають на епідерміс агресивніше й можу викликати роздратування.

Пам’ятайте, що скраб може бути трохи більш грубим засобом для видалення забруднень, а тому його вигідно застосовувати для позбавлення від застарілої шкіри та лущення. Пілінг – гарний спосіб не лише позбутись застарілих часточок епідермісу, а й регулювати кількість продукованого себуму.

А якісні засоби у вигляді кислотного пілінгу та скрабу з натуральних компонентів ви зможете знайти у нашому магазині deeply!